Twilight Saga - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stephenie Meyer’in Yeni Kitabı Çıkıyor!

Stephenie Meyer’in Yeni Kitabı Çıkıyor! Empty Stephenie Meyer’in Yeni Kitabı Çıkıyor!

Mesaj  >İlayda< Salı Mart 30, 2010 8:40 pm

Stephenie Meyer’in Yeni Kitabı Çıkıyor! Meyerx10

Alacakaranlık hayranları kendinizi hazırlayın. Ufukta Stephenie Meyer’den yeni bir kitap var.

Bree Tanner’ın Kısa İkinci Hayatı: Bir Tutulma kısa romanı 5 Haziran 2009 saat 12:01’de piyasaya çıkacak.

192 sayfalık, Meyer’in en çok satan gençlik serisi Alacakaranlık Efsanesinin üçüncü romanının yan hikayesi, ilk baskıda 1.5 milyon adet olarak çıkacak. Bu kitap, iki yıl önce piyasaya çıkan serinin dördüncü kitabı Şafak Vakti’nden sonra yayınlanan ilk Alacakaranlık kitabı olacak.

Yeni kısa roman ilk kez Tutulma’nın 569. Sayfasında tanıştığımız “yenidoğan vampir” Bree’nin sesinden anlatılacak. Bree Tutulma’da onunla tanışmamızdan 10 sayfa sonra ölmüştü.

Meyer USA TODAY ile yaptığı röportajda “Bunu yazmaya uzun zaman önce başladım. Tutulma’yı düzenlediğim zamanlardı. Bu daha çok benim hikayede neyin olup bittiğini netleştirebilmem için yaptığım bir çalışma idi.” Dedi.

Alacakaranlık romanları vampir Edward Cullen’a aşık olan Bella’nın açısından anlatılmıştı.

Meyer, “Anlatabileceğiniz tek şey Bella’nın gördükleri ve duydukları olduğunda anlatabileceğiniz çok fazla şey oluyor.” diyor.

Bree Cullen ailesinin düşmanı Victoria tarafından yaratılan yenidoğan vampir ordusunun bir parçası. Cullen’ların vampir aşkı James’i öldürmesinin ardından intikama susayan Victoria’nın planı Cullen’lar ve Bella’yı öldürmek için bu orduyu kullanmaktır.

“Bree Tanner’in Kısa İkinci Hayatı daha çok Tutulma çayırlıkta gerçekleşen büyük kavgadan (Cullen’lar ve vampir ordusu arasında) önce yenidoğan varlığının son haftasını anlatıyor. Bu Bree ölmeden önceki son hafta.” diyor Meyer.

Meyer Bree’nin kısa romanda yaklaşık üç aydır vampir olduğunu anlatıyor. Kitap piyasaya çıkana kadar başka detay verilmeyecek.

Ama filmden bazı önemli noktalar başrollerinde Robert Pattinson ve Kristen Stewart’ın oynadığı 30 Haziran’da sinemalarda gösterime girecek Tutulma’da yer alacak. Meyer filmin yönetmeni David Slade’e çekimler sırasında romanın bir taslak çalışmasını verdi. Bree karakterini filmde Kanadalı aktris Jodelle Ferland canlandırdı.

Hayranlar bir sonraki Alacakaranlık başlıklı romanın ilk romanın Edward Cullen’ın dilinden anlatılacağı “Geceyarısı Güneşi” olmasını bekliyorlardı.

Meyer “Hepsinin Geveyarısı Güneşini beklediklerini düşünüyorum. Ama şu anda vampirler hakkında yazmıyorum.” Dedi. Yazar söz konusu romanın bir kısmı izni olmaksızın 2008 yılında internete düştüğünde kitabı yazmayı süresiz olarak durdurmuştu.
>İlayda<
>İlayda<

- Similar topics